Víno e-shop - Portugalská vína a speciality - vinotéka Praha, Zlín

VINOTÉKA V EXPO RESIDENCI

Srdečně vás zveme do vinotéky v EXPO Residenci, přímo u stanice metra B Invalidovna, tram 8 a 3. Otevírací doba je pondělí až sobota od 16 do 22 hod. V neděli jsou možné soukromé akce dle předchozí dohody.
Těšíme se na vaši návštěvu!

VINOTÉKA V EXPO RESIDENCI


Seznamte se s Portugalskem!

Dnešní Portugalsko je bohaté na původní odrůdy. Se svou produkcí 9 mil hektolitrů vína patří k významným světovým producentům tohoto lahodného moku. Nabízí obrovské množství vín na vysoké úrovni s příznivým poměrem mezi jeho kvalitou a cenou. V jednotlivých regionech jsou rozdílné klimatické a geologické podmínky, které dotvářejí jejich jedinečnost a nezaměnitelnost.

Cílem je dodávat na český trh dlouhodobě vysoce kvalitní portugalská vína, která pečlivě vybíráme. V nabídce máme tyto oblasti: Douro, Vinho Verde, Bairrada, Dao, Ribatejo a Alentejo. V České republice jsme výhradním dovozcem a distributorem následujících vinařství: Adega Cooperativa de Borba, Adega Cooperativa de Mealhada, Caves Santa Marta, Esporao, Sociadede de Vinhos Victor Matos.

Nově jsme také pro Váš zájem zařadili do nabídky olivové oleje a bacalhau.

Seznamte se s Portugalskem!

Portugalci se setkali s vínem poprvé kolem roku 600 př. n.l., kdy Féničané přivezli podnože odrůd hroznových vín na jih země. Mnohé z nich se ujaly a přežily 2500 let a nikde jinde se již nepěstují. V roce 219 př.n.l do země vtrhli Římané a ještě dnes můžeme shlédnout v oblasti Douro kamenné kádě pro drcení hroznů a velké hliněné amfory pro fermentaci. Po celá staletí byly v Portugalsku uznávány kraje a vína z nich. V roce 1986 po vstupu do Evropské Unie proběhly bouřlivé změny. Dnes je v Portugalsku 55 vinařských oblastí a jsou tříděny takto:

Vinařské komise jednotlivých oblastí vydávají ochranné známky „Selo de Garantia“, které zajišťují autentičnost vín. Nejčastěji se lepí na zadní část láhve nebo přes hrdlo (portské víno) a každá láhev má vlastní přidělené číslo.